چهارشنبه, 05 آبان 1400   20. ربیع الاول 1443
 
instagram twtr fbk telegram Aparat

معرفی دوره

بسم الله الرحمن الرحیم

شاید کمتر کسی در دنیا باشد که اسم اسلام را نشنیده باشد و درباره ی این دین و عقاید مسلمانان مطلبی نخوانده باشد. اما عده ی زیادی نیستند که درباره ی شیعیان - به عنوان گروهی از مسلمانان - اطلاعات زیادی داشته باشند. و از میان همین عده ی اندک، آنهایی که اطلاعات شان از تشیع، صحیح باشد، بسیار ناچیز است. 

شاید دلیل این اتفاق - و البته به طور حتم یکی از دلایل مهمش - این باشد که:

در طول تاریخ همواره عدالت خواهی و حق جویی شیعیان برای حاکمان ظالم خطری جدی محسوب می شده. به همین سبب تلاش های آشکار و پنهان زیادی صورت گرفت تا شیعیان از میان برداشته شوند و یا لااقل به انزوا کشیده شوند. در اثر این فشارها و شیعه کشی ها کم کم شیعیان به اقلیتی گمنام تبدیل شدند که اعتقادات شان برای مردم جهان ناشناخته بود. مخالفان تشیع از این فضا استفاده کردند و با تبلیغات سوء علیه شیعیان باعث شدند همان عده ی اندکی که نام شیعه به گوش شان می خورد، شیعیان را یک اقلیت ناسازگار و یا حامی تروریست با اعتقاداتی جامعه ستیز بدانند.

حال آنکه شیعه ی حقیقی، انسانی حق پذیر، متعهد به اخلاق و قانون، راستگو و مردم دار است که دیگران از هر جنس و جنسیت و نژاد و مذهبی از دست و زبان و فکر و نیت او در امان هستند و جز خیر و خوشبختی چیزی برای مردم جهان نمی خواهد. چراکه در آموزه های تشیع به او گفته شده:

«بهترین مردمان پر فایده ترین افراد به حال دیگران است.»

و

«هر چیزی را برای خود می پسندد برای دیگران هم بپسندد و هر چه برای خود دوست نمی دارد، برای دیگران هم دوست نداشته باشد.»

و نیز سفارش شده:

«با همگان با محبت و نرمش رفتار کند و بر کسی برتری نجوید؛ چون مردم دو دسته بیشتر نیستند: یا در دین و آیین با ما یکسان هستند که در آن صورت برادر و خواهر دینی مان محسوب می شوند و یا در آفرینش با ما برابرند و هر دو انسانیم بی هیچ برتری و فزون خواهی.»

و تاکید شده:

«نه تنها همه ی انسان هایی که در کنار ما روی این کره ی خاکی زندگی می کنند، حقوقی دارند که باید محترم شمرده شود، بلکه گیاهان و حیوانات هم حقوقی دارند که نباید به آن تعدی شود.»

...

دوره ی «شیعه کیست و چه می‌گوید؟» تلاشی است برای بیان مبانی اعتقادی شیعه و آشنایی مردم جهان با حقیقت اسلام و تشیع. لطفا در نشر این حقیقت ما را یاری کنید.

   

 

به ما بپیوندید: 

instagram twtr fbk telegram Aparat

  

 
امروز:امروز:1444
این هفته:این هفته:8622
در مجموع:در مجموع:5559008
Center
Pagerank