شنبه, 26 خرداد 1403   8. ذی الحجه 1445
 
instagram twtr fbk telegram Aparat

«ميخائيل هارت»: محمد (ص)، تاثیرگذارترین شخصیت در تاریخ بشریت

 

برگرفته از: کتاب «100: رتبه بندی تاثیرگذارترین افراد در تاریخ» نوشته‌ی میخاییل. ه. هارِت

تحقیق و گردآوری:  زهرا امین ( کارشناس فیزیک ؛  این آدرس پست الکترونیک توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید )

  www.mohammadivu.org.MikhaiilHart

«میخاییل. هارِت»[1] ، محقق معاصر آمریکایی، در سال 1932 میلادی در نیویورک به دنیا آمده است. این محقق آمریکایی در زمینه‌های متعددی مانند ریاضیات، علوم کامپیوتر، اخترشناسی، فیزیک و حقوق تحصیل کرده است. او مدتی پژوهشگر و محقق ناسا بوده و اکنون نیز در دانشگاه، فیزیک، تاریخ علم و اخترشناسی تدریس می کند.

اولین کتاب هارت با عنوان «صد: رتبه بندی تاثیرگذارترین افراد در تاریخ »[2]  در سال 1978 چاپ گردید. این کتاب با اقبال جهانی مواجه شد به طوریکه به بسیاری از زبان‌های زنده دنیا ترجمه گردید. هارت در این کتاب 100 فرد موثر در تاریخ را به ترتیب از موثرترین فرد نام می برد و به دلیل انتخاب خود و نوع تاثیر و ویژگی هر یک از آنها می پردازد.

 

«هارت» در کتابش، محمد (ص) را در رده نخست صد شخصیت تاثیرگذار تاریخ قرار داده. وی درباره انتخاب محمد (ص) به عنوان تاثیرگذارترین شخصیت در تاریخ بشریت چنین گفته:

 

" انتخاب من برای جای دادن نام محمد در سرآغاز شخصیت‌های تاثیر گذار جهان ممكن است موجب تعجب بعضی خوانندگان گردد و ممكن است برای دیگران سوال برانگیز باشد؛ اما او در تاریخ تنها مردی بود كه فوق العاده در دو بعد دین و دنیا موفق بود."[3]

 

 

www.mohammadivu.org.MOHR

 [1] - Michael H. Hart.

[2] - The 100: A Ranking of the Most Influential Persons in History.

 [3]- M.H. HART, The 100: A Ranking Of The Most Influential Persons In History, Carol Publishing Group,1993, p.40.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

 

به ما بپیوندید: 

instagram twtr fbk telegram Aparat

  

 
امروز:امروز:215
این هفته:این هفته:92
در مجموع:در مجموع:7219566
Center
Pagerank