چهارشنبه, 09 خرداد 1403   20. ذی القعده 1445
 
instagram twtr fbk telegram Aparat

«إدمون رزق»: ایمان حسین و وفاداریِ یارانش الگویی شکوهمند برای همگان در همه اعصار

 

 گردآوری و تلخیصآذر طاهری ( کارشناس ارشد برق – مخابرات سیستم ؛ این آدرس پست الکترونیک توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید )

 برگرفته از کتاب «پدر، پسر، روح القدس»[1]

 

«إدمون رزق» ادیب و حقوق‌دان برجسته مسیحی در سال1934 میلادی در لبنان متولد شد. او پس از پایان تحصیلات متوسطه در بیروت به دانشگاه سن‌ژوزف رفت و در رشته حقوق فارغ‌التحصیل شد. پس از آن علاوه بر وکالت به تدریس و روزنامه‌نگاری پرداخت. وی چند دوره پیاپی در مجالس لبنان نماینده بود و در چند حکومت مختلف وزارت‌های تعلیم و تربیت، دادگستری و ارتباطات را برعهده داشت. وی از آغاز جوانی به نویسندگی اشتغال داشت و نخستین کتاب او در سال 1958 منتشر گردید. تا امروز 12 جلد کتاب از او انتشار یافته که برخی از آنها عبارتند از: «رنين الفرح»، «نشد الغربة» و «اسلاميات».

«إدمون رزق» که سال‌ها به شکل فعال و منظم در مجالس عاشورایی شرکت کرده در یکی از مقالات خود می‌نویسد:

 

«در زندگی بشر روزهای اندکی هستند که تمام تاریخ را یکجا مجسم می‌کند و عاشورا یکی از آن روزهاست. آنچه عاشورا مجسم می‌کند فقط تاریخ شیعه نیست بلکه تاریخ شهیدان و تاریخ شهادت است که باعث می‌شود یادش در جان‌ها عمق و امتداد بیابد و هر انسانی آگاهانه با آن همدلی کند. ایمان حسین و وفاداریِ اصحابش  ... و سخاوتمندی و جانبازی اهل بیت ارزش‌هایی هستند که در کربلا مجسم شده‌اند. مصیبت کربلا از مرزهای زمان و مکان گذشت و بر آستانۀ ارزش‌های انسانی نشست و الگو و نمونه‌ای شکوهمند شد - نه تنها برای شیعیان بلکه برای همۀ مردم - تا سال به سال از آن درس بیاموزدند و الهام بگیرند.»[2]www.mohammadivu.org.MOHR[1] محمد رضا زائری، «پدر، پسر، روح القدس»، انتشارات خیمه، چاپ پنجم، 1389.

[2] إدمون رزق، «مشارکة فی الإسلام (مناسبات)»، بی‌تا، بی‌جا، ص 30. منابع به نقل از کتاب «پدر، پسر، روح القدس» است.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

 

به ما بپیوندید: 

instagram twtr fbk telegram Aparat

  

 
امروز:امروز:142
این هفته:این هفته:7866
در مجموع:در مجموع:7197464
Center
Pagerank