سه شنبه, 04 مهر 1402   11. ربیع الاول 1445
 
instagram twtr fbk telegram Aparat
مصطفای خوبی‌ها

برنامه‌ی مناسبتیِ ولادت امام زمان؛ ویژه‌ی 6 تا 8 سال

بسم الله الرحمن الرحیم

 

موضوع: دوران طلایی ظهور

با اهتمام: زهرا انتظارخیر؛ زهرا مرادی

ملحقات پک:

1. متن محتوا

2. یادبود

 

گروه سنی: 6 تا 8 سال (پیش دبستانی تا دوم ابتدایی)

 mohammadivu.org.Shaban9-10-2

1. متن محتوا با عنوان «وقتی که بیایی ...»

{مربی با روحیه‌ای شاد و پرنشاط وارد کلاس شود تا بچه‌ها به وضوح این شادمانی را در او حس کنند. ترجیحا از لباس‌های شادتر و مجلسی‌تر استفاده شود تا اهمیت و ویژه بودنِ این مجلس نمایان‌تر لمس گردد.

پیشنهاد می‌شود خصوصا در مجالسی که در منازل برگزار می‌گردد، یک کیک تولد به همراه شمع، تهیه شود. کیک تولد، شادی و نشاط بچه‌ها را بیشتر می‌کند و خاطره‌ی جشن تولد امام زمان را در یاد مهمانان کوچک‌مان ماندگارتر می‌سازد. همچنین این کیک و شمع، تذکری است بر زنده بودن امام این عصر، چراکه ما در میلاد سایر ائمه هیچ‌گاه کیک تولد تدارک نمی‌بینیم. می‌توان در انتها از بچه‌هایی که سادات هستند برای خاموش کردن شمع دعوت نمود.}

سلام به بچه‌های خوب و نازنینم. به جشن تولد امام مهربون‌‌مون حضرت مهدی خیـلی خیــلی خوش اومدین. امروز دور هم جمع شدیم تا یه عالمه بهمون خوش بگذره و با هم این روز مهم رو جشن بگیریم. حالا هرکی آمادس یه دست و هورای بلند ...

مربی می ‌تواند برای ایجاد شادی و شور بیشتر از یک مولودی ساده، شاد و متناسب با سن و سال مهمانان کوچک‌مان استفاده کند یا یک سرود ساده را برای بچه‌ها بخواند. مثلا این شعر که آهنگ خواندنش را می‌توانید از اینجا دانلود کنید:

مژده مژده بچّه‌ها

عید اومده غنچه‌ها

{شده نیمه‌‌ی شعبان

آمد امام زمان} (2)

امام مهربونی

اون مرد آسمونی

{همون كه با ظهورش

دنیا میشه نورانی} (2)

بیاید بیاید بچه‌ها

وقت نماز و دعا

ظهور حضرتش را

{همه بخوا‌یم از خدا} (2 بار)

 

بچه‌ها خیلی خیلی خوشحالم که توی همچین روزی کنارتون هستم. دوست داشتم امروز همه‌ی بچه‌های دنیا مثل ما می‌تونستن شاد باشن و جشن بگیرن. اما حیف که همه نمی‌تونن.                 مثل کیا؟

مثل بچه هایی که مریضن و الان توی بیمارستان به جای کیک و شکلات، مجبورن داروهای تلخ بخورن و آمپول بزنن. اونا تنها آرزوشون اینه که زودتر خوب بشن و بتونن برگردن خونه.

اگه گفتین دیگه کیا نمی‌تونن الان مثل ما شاد باشن و جشن بگیرن؟

اون بچه‌هایی که توی شهرشون جنگه و آدم‌های بد خونه هاشون رو خراب کردن و پدر مادرهاشون رو کشتن. این بچه‌ها که هم سن و سال شماهان، نه جایی برای خوابیدن دارن، نه غذایی برای خوردن، نه کسی رو دارن که مراقب‌شون باشه، نه زورشون می‌رسه از خودشون دفاع کنن ... من خیلی براشون ناراحتم بچه ها.

کاش می‌شد همه‌ی این بچه‌ها و آدم‌های غصه دار، مثل ما شاد بودن و مشغول جشن. 

کاش می‌شد هیچ وقت هیچ کس، حتی کوچکترین اتفاق بدی براش نمی‌افتاد.

کاش یه روزی برسه که همه‌ی مردم دنیا خوشحال و خوشبخت باشن. هیچ کس فقیر و بی پول نباشه، هیچ کس مریض نباشه، هیچ کس ناراحت نباشه، ...

بچه‌ها؛ امام مهربون‌‌مون حضرت مهدی که امروز به خاطر تولدشون دور هم جمع شدیم هم، بزرگ‌ترین آرزوشون همینه. حضرت مهدی که بهشون امام زمان هم می‌گن فعلا مجبورن ناشناس زندگی کنن تا آدم‌های بد ایشون رو مثل امام‌های قبلی شهید نکنن. به همین دلیله که با اینکه امام زمان زنده هستن و بین ما زندگی می‌کنن ما ایشون رو نمی‌بینیم. یعنی اگه ببینیم هم نمی‌شناسیم.

این امام مهربون، انقدر خوب و دلسوز هستن که غصه‌ی همه‌ی آدم‌های دنیا رو می‌خورن. وقتی کسی مریض باشه یا فقیر باشه (یعنی هیچ پولی نداشته باشه) یا هر مشکلی داشته باشه، امام زمان می‌فهمن و براش دعا می‌کنن یا حتی یه وقتایی یه جوری کمک‌شون می‌کنن.

ولی بچه‌ها؛ تا وقتی که ایشون ناشناس زندگی می‌کنن یا به قول بزرگترها در غیبت زندگی می‌کنن نمی‌تونن به همه کمک کنن و مشکل همه‌ی همه‌ی مردم رو حل کنن.

به همین خاطر امام زمان خیلی دوست دارن زودتر از این غیبت و ناشناس زندگی کردن بیرون بیان یا باز به قول بزرگترها ظهور کنن و همه‌ی مشکلات رو از بین ببرن.

وقتی ایشون بیان، همه‌ی دنیا خیلی قشنگ میشه. یعنی چه جوری؟

دیگه هیچ کس به خاطر اینکه پول نداره، گشنه یا بی لباس نمی‌مونه، همه پولدار میشن.

همه‌ی مریضی‌ها با اومدن امام زمان تموم می‌شن و دیگه هیچ کس مریض نمیشه.

همه یاد می‌گیرن با هم مهربون باشن و دیگه همدیگه رو اذیت نکنن یا با هم نجنگن.

دیگه هیچ کس بی اجازه وسایل کسی رو بر نمی‌داره، هیچ کس بدجنسی نمی‌کنه.

با قدرتی که خدا به امام زمان می‌ده همه‌ی غم و غصه‌ها و مریضی‌ها و جنگ و دزدی و خلاصه همه‌ی چیزای بد رو از بین می‌برن ...

انقدر همه جا خوب می‌شه که بچه هایی مثل شما می‌تونن تنهایی هر جا خواستن برن و کسی اذیت‌شون نکنه. مثلا برن پارک، بدون این که از چیزی یا کسی بترسن.

حتی حیوون‌های وحشی هم دیگه به آدما کاری ندارن. مثلا شما بچه‌ها می‌تونین به راحتی و بی هیچ ترسی با یه شیر یا پلنگ هم بازی بشین بدون اینکه بهتون حمله کنن.

همه جا، حتی بیابون‌ها پر از گل و سبزه می‌شه. همه‌ی رودخونه‌ها پر آب میشه، همه جا سرسبز و خوش آب و هوا میشه ...

کی دوست داره توی یه همچین دنیایی زندگی کنه؟ هر کی دوست داره دستشو بیاره بالا. آفرین!

حالا همین طور که دست‌تون بالاست، اون یکی دست‌تون رو هم بیارید بالا تا با هم دعا کنیم و از خدا بخوایم تا هر چه زودتر امام زمان‌مون رو به ما برسونه.

همه بعد از من تکرار کنین:

خدای خوبم

اومدن امام مهربون‌مون رو

نزدیک و نزدیک‌تر کن.

الهی آمین

 

بچه‌ها؛ یادتون باشه اگه همه با هم برای اومدن امام زمان دعا کنیم و به خدا بگیم که چقدر امام مهربون‌مون رو دوست داریم، خدا هم زودتر اجازه می‌ده تا امام زمان از غیبت بیرون بیاد.

پس بیاین همه‌مون هر شب قبل از اینکه بخوابیم، برای اومدن امام زمان دعا کنیم و این رو به بقیه دوستامون که اینو بلد نیستن یاد بدیم. باشه؟ یادتون می‌مونه؟

آفرین دخترهای گلم (پسرهای عزیزم)

با این کارِتون امام زمان هم خیلی خوشحال می‌شن؛ چون اینجوری زودتر از غیبت بیرون میان و همه‌ی مشکلات رو حل می‌کنن و دیگه لازم نیست هی غصه‌ی مردم رو بخورن.

بچه‌ها؛ بیاین به عنوان کادوی تولدشون بهشون قول بدیم که: سعی می‌کنیم یادمون بمونه هر شب قبل از خواب برای اومدن‌شون دعا کنیم. باشه؟ قول؟ آفرین

حالا که انقدر دخترهای گلی (پسرهای آقایی) بودین می‌خوام بهتون یه جایزه‌ی خوشگل بدم.

بچه‌ها یادتونه گفتم وقتی امام زمان بیان حتی حیوونهای وحشی هم دیگه کسی رو اذیت نمی‌کنن؟ مثلا شیر دیگه به گوسفندها کاری نداره و اونها رو نمی‌خوره. ببر دیگه دنبال خرگوش نمی‌کنه تا بخوردش. الان من یه سری ماسک (صورتک) حیوون براتون آوردم که می‌تونین از بین‌شون اونی رو که دوست دارین انتخاب کنین. باید دور ماسک‌هاتون رو با قیچی ببرین و جای چشم‌هاش رو هم باز کنین. بعد با دقت رنگ کنید. آخر سر هم این کش‌ها رو به ماسک‌تون وصل می‌کنین و به صورت‌تون می‌زنین.

اینجا هم شیر داریم، هم ببر، هم خرگوش، هم گوسفند. اونایی که ماسک شیر می‌خوان دستاشون بالا ... کیا دوست دارن ماسک خرگوش داشته باشن؟ ...

mohammadivu.org.Shaban6-8-2

 

2. یادبود

 

وسایل مورد نیاز:

 

 

-    ماسک

-    قیچی

-    کش

-    مدادرنگی یا پاستل

 

روش ساخت: 

 

الگوی حیوانات را از لینک های زیر دانلود کنید:

-   الگوی شیر

-   الگوی ببر

-   الگوی گوسفند

الگوی خرگوش

بعد به تعداد مهمان‌ها روی مقوای معمولی (نه خیلی نازک و نه خیلی کلفت) کپی بگیرید. بهتر است چند عدد هم بیشتر همراه داشته باشید تا اگر صورتکی خراب شد یا کودکی نظرش در انتخاب ماسک تغییر کرد، بتوانید ماجرا را مدیریت کنید.

ترجیحا ابتدا برش انجام شود و سپس رنگ آمیزی. چراکه ممکن است در برش، ماسک بچه‌ها خراب شود و مجبور شوید ماسک دیگری را جایگزین کنید. اگر اول رنگ آمیزی کرده باشند زحمت‌شان هدر می‌رود.

تذکر مهم: مربی و کمک مربیان در حین درست کردن صورتک‌ها، مطالب مربوط به عصر ظهور را با دانش آموزان مرور کنند و قرارِ گذاشته شده را یادآوری نمایند: «هر شب قبل از اینکه بخوابیم، برای اومدن امام زمان دعا کنیم و این رو به بقیه دوستامون که اینو بلد نیستن یاد بدیم.»www.mohammadivu.org.MOHR

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

 

به ما بپیوندید: 

instagram twtr fbk telegram Aparat

  

 
امروز:امروز:1138
این هفته:این هفته:4230
در مجموع:در مجموع:6817489
Center
Pagerank